Dažniausia Užduodami Klausimai

Festivalis vyks rugpjūčio 8-11 dienomis, o tiksliau?

Festivalio kempingas atidaromas ketvirtadienį, rugpjūčio 8 d., 16 val. Pirmąjį vakarą muzika skambės vienoje scenoje.
Pagrindinė festivalio teritorija atidaroma penktadienį, rugpjūčio 9 d., 12 val.
Paskutinius svečius iš festivalio teritorijos ir kempingo išprašysime pirmadienį, rugpjūčio 12 d., iki 12 val.

Ar galiu atsivežti mėgstamo alaus, degtinės, dar ko nors?

Ne, alkoholinių gėrimų jokioje taroje ir jokiais kiekiais į festivalio teritoriją įsivežti bei įsinešti negalima – apsauga susirinks. Alaus padoriomis kainomis juk nusipirksi festivalio baruose – bus šaltas ir šviežias.

Ko geriau neimti, nes atimsit?

Prie įėjimo būsi apieškotas, todėl atkreipk dėmesį į festivalio teritorijoje draudžiamus (ir todėl konfiskuotinus) daiktus:

Ginklai, įskaitant, savisaugai skirtus dujų balionėlius, sprogmenys, fejerverkai.
Dujų balionai, skirti maisto gaminimui gamtoje.

Stiklo tara ir bet kokie produktai joje.

Alkoholiniai gėrimai ir stiklo tara apskritai. Bus leidžiama įsinešti tik neatidarytų gaiviųjų gėrimų plastikinėje taroje.

Profesionali audio/video/foto įrašymo įranga (tai yra, didelių gabaritų, su blicais, daug objektyvų ir tt. – tokia, kuri sukeltų nepatogumų festivalininkams koncertų metu ar trukdytų akredituotų fotografų darbui), jei neturi fotografo akreditacijos.

Aerozoliniai dažai.

Narkotinės ir panašios į jas medžiagos.

Ką būtinai turėčiau pasiimti?

Kad kurortas neapkarstų sprendžiant buitines problemas nepamiršk pasiimti:

Išankstinio bilieto. Pasiskaityk viską apie bilietus skyrelyje Bilietai, ir daryk, kaip sakoma.
Grynųjų pinigų. Tai patogiausias atsiskaitymo būdas kurorto prekybos taškuose, o bankomatai Šventojoje festivalinių apkrovų gali ir neatlaikyti. Pasilik pinigų kelionei namo!
Miegmaišio, palapinės. Be jų gali būti liūdna ir nesmagu, kartais šlapia ir šalta.

Telefono – kartais jo prireiks.
Priemonių kovai su saule – kartais ji būna negailestinga.

Atidarytuvo.
Popierinio rankšluosčio ir tualetinio popieriaus.

Žibintuvėlio. Geriau kelių.
Kelių porų kojinių, batų, jei praneša lietų – lietaus batų ir apsiausto. Skėčio neimk.

Vaistų, kurių tau reikia ar gali prireikti – kartais festivalyje suskausta galva, ar netikėtai sublogsti.
Imk daiktus, kurių negaila prarasti – palapinės ir kišenių su spyna neužrakinsi.

Ar galiu atsivežti šunį?

Tik neatidėliotinais atvejais, jei tikrai neturi kam palikti. Niekada neatsek pavadėlio, nepalik šuns vieno ir pasirūpink augintiniu dar labiau, nei namuose. Be abejo, susirink visas jo paliktas dovanas, kad neįliptų niekuo dėti poilsia

Ką daryti, jei pamesiu telefoną ar kuprinę? O jei kažką panašaus rasiu?

Kaip ir kiekviename festivalyje, turėsime taip vadinamą Lost&Found biurą. Jei radai, kas ne tavo, ar pametei savo – susirask festivalio teritorijoje esantį punktą ir atiduok.

Nelaikyk vertingų daiktų palapinėje – tam mes turime saugyklą, kurioje už tam tikrą simbolinį mokestį galėsi palikti savo daiktus saugiai. Prie įėjimo į festivalio teritoriją ieškok žemėlapio, kuriame bus nurodyta saugyklos vieta.

Kas yra palapinių miestelis arba kempingas? Ką ten rasiu? Ar bus kur nusiprausti ir pasigaminti valgyti?

Tai vieta, kurioje gyvensi festivalio metu, jei nenusprendei kitaip ir neužsisakei vilos Šventojoje. Tai – tavo namai, todėl nešiukšlink, nerėkauk kaimynams į langus, negriūk į jų palapines, saugok savo turtą, nekurk laužo ten, kur jam tikrai ne vieta (pasirūpinom bendromis laužavietėmis) ir kitaip neniokok gamtos.

Turėk omenyje, kad į festivalį neleidžiame vežtis alkoholinių gėrimų bet kokioje taroje, bei vaisvandenių ar bet kokių maisto produktų stiklinėje taroje. Įrengsime laužavietes, ten galėsi pasišildyti vandens ar išsivirti sriubos. Nusiprausti irgi rasi kur.

Kempinge maistu niekas neprekiaus, todėl jei tingėsi gamintis pats, ieškok paslaugių paslaugų tiekėjų, kurie bus įsikūrę pagrindinėje festivalio teritorijoje.

Jei ruošiesi į festivalį atvykti kemperiu ar karavanu, galėsi įsikurti parkinge, jis nuo festivalio – 2,5 km. Arba viename iš kempingų Šventojoje ir aplink ją.

Ką duosite valgyti? Kokia virtuvė dominuoja festivalyje?

Bus daug ir įvairių virtuvių, nuo stipriai mėsiškos iki švitinančiai vegetariškos, tad net nepasiėmęs sumuštinių neliksi nei alkanas, nei nepatenkintas. Išsamų restoranų bei jų tarptautinių įvertinimų sąrašą paskelbsime netrukus.

Jei norite festivalyje ruošti savo valgius, iki birželio pabaigos užpildykite prekybininkų anketą.

Ar priimate nepilnamečius? Ką daryti, jei nėra aštuoniolikos? Arba ką daryti, jei turiu vaikų?

Jaunuoliai, dar nesulaukę 18 metų, įleidžiami su sąlyga, kad už juos bus atsakingas lydintis pilnametis (šis atsakomybę prie įėjimo patvirtins pasirašydamas mūsų paruoštą sutikimą, vienam pilnamečiui atsakingu galima būti tik už vieną jaunuolį), tačiau gauna apyrankę, kuri apriboja teisę pirkti alkoholį ar rūkalus. Jei dar nesukako ir 16, privaloma kraujo ryšiais susijusių (klasiokai netinka) pilnamečių priežiūra.

Vaikai iki 10 metų suaugusiųjų draugijoje eina nemokamai.

Jei esi sunkiai nusakomo amžiaus, su savimi būtinai turėk ID kortelę ar vairuotojo pažymėjimą ir prašymą parodyti įvertink kaip komplimentą.

Kas yra sattanoris?

Visai tas pats, kas savanoris, tik „Satta Outside“ rėmuose. Jų darbas – festivalio sėkmės dalis. Į sattanorius kreipkis svarbiais atvejais, nerasdamas kelio, įsipjovęs pirštą ar panašiai – jie arba padės išspręsti bėdą, arba nuves pas tą, kas tikrai padės. Jei sattanoris nori tau kažką pasakyti ar kažko paprašyti, paklausyk jo ir paklusk, jis tai daro festivalio labui.

Norintiems tapti sattanoriu turime anketą, kurią reikia užpildyti iki birželio 14-os. Tuoj po to informuosime praėjusius atranką.

Kas yra festivalio apyrankė ir kaip ją gauti?

Apyrankes dalinsime prie įėjimo, tikrindami bilietus. Saugok sąvąją – žiūrėk, kad nebūtų per laisva, nenukirpk galų, nedegink, nepjaustyk. Jei neteksi apyrankės, deja, tapsi nelegalu ir būsi priverstas palikti festivalio teritoriją.

Turintiems festivalio bilietą be kempingo, įteiksime apyrankę, leidžiančią lankytis tik pagrindinėje festivalio teritorijoje. Už papildomą 30 Lt mokestį ją bus galima pasikeisti į apyrankę, leidžiančią lankytis kempingo teritorijoje.

Turintiems festivalio bilietą su kempingu, įteiksime apyrankę, leidžiančią lankytis pagrindinėje festivalio teritorijoje ir kempinge. Šią apyrankę privalo turėti visi palapinės gyventojai ir visi kiti, norintys lankytis kempingo teritorijoje.

Speciali apyrankė yra skirta ir nepilnamečiams (neturintiems 18 metų) festivalio lankytojams.

Naudoju Instagram, ar esu profesionalus fotografas?

Profesionalaus fotografo įranga netelpa kišenėje, jį atpažinsi iš masyvios kuprinės ir ilgo objektyvo. Taip pat jo fotografijos atsiduria portalų galerijose ar pirmuose laikraščių puslapiuose. Kitaip tariant, jis festivalyje dirba, o akreditacija tam padeda. Mobiliajam telefonui ar muilinei akreditacijos nereikia, pyškink save ir draugus į sveikatą, dalinkis ir tagink #sattaoutside2013.

Esu žurnalistas, ar galiu gauti akreditaciją?

Užpildyk akreditacijos formą žurnalistams bei profesionaliems fotografams ir pažiūrėsim.

Ar galiu atvykti pažiūrėti tik vieno koncerto ir sumokėti tik už jį?

Ne, nėra galimybės „Satta Outside“ atlikėjus įkainoti kiekvieną atskirai bei suvaldyti, kurie žmonės už ką sumokėjo. Būk atviras ir atrask naujų mėgstamų vardų bei muzikos.

Kada gros mano mėgstamas atlikėjas?

Tikslią festivalio programą su scenomis, laikais ir vardais patalpinsime prieš pat festivalį – sek šią erdvę.

Kaip iki festivalio atvažiuoti?

Jei esi Lietuvoje, į pajūrį veda visi keliai. Traukiniu – iki Kretingos arba Klaipėdos, autobusu – iki pat Šventosios, automobiliu – irgi. Nevyk vienas, ieškok pakeleivių feisbuke ir kitur, bus pigiau ir ekologiškiau.

Lėktuvai skraido į visus Lietuvos oro uostus – Vilniaus, Kauno ir neįtikėtinai artimą festivaliui Palangos. Jei rekomenduosi festivalį draugams užsieniečiams, pabrėžk tai ir nukreipk juos į anglišką šio tinklapio versiją

Ar galiu ką nors pardavinėti?

Iš esmės taip, tik prieš tai dėl visko susitarkim. Pirmai pažinčiai paruošėm anketas. Prekybininkai (maistu ir gėrimais) pildo šią. Rankdarbių, rūbų, papuošalų kitų dalykų kūrėjai ir pardavėjai, norintys įsisukti į turgelį, pildo šią.

Atvykstu kemperiu, priimsit?

Jei ruošiesi į festivalį atvykti kemperiu ar karavanu, galėsi jį palikti parkinge  jis nuo festivalio – 2,5 km).

Į kempingo teritoriją įvažiuoti nepavyks. Taip pat gali susirasti sau patinkantį kempingą Šventojoje.

.